Na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta okien dachowych?

Producenci okien dachowych proponują okna o różnych parametrach, właściwościach i funkcjach. Kiedy więc trzeba podjąć decyzję, którego producenta wybrać i jakiej marki okna dachowe kupić, wcale nie jest łatwo. Podpowiadamy, jak ocenić, czy dany producent okien dachowych to dobry wybór i co wziąć pod uwagę podczas poszukiwań godnego polecenia wytwórcy okien dachowych.


Dobry producent okien dachowych, czyli jaki?

Okna dachowe to zakup na długie lata, a to oznacza, że lepszy będzie ten wytwórca okien dachowych, który gwarantuje swoim produktom wysoką trwałość oraz odporność na trudne warunki środowiskowe – okna połaciowe narażone są na działanie wyjątkowo niekorzystnych zjawisk, takich jak silny wiatr, zmienne temperatury, obciążenie śniegiem, wilgoć i woda. Rzetelni producenci okien dachowych oferują klientom długoletnią gwarancję na swoje produkty np. 20-letnią.

Dobry producent okien dachowych to w praktyce także taki wytwórca okien połaciowych, który oferuje rozwiązania funkcjonalne i wygodne w eksploatacji, a jego produkty są wyrobami już sprawdzonymi i cieszą się dobrą opinią swoich użytkowników. Warty uwagi producent okien dachowych to ponadto ten producent, który dba o kwestie ochrony środowiska i poważnie traktuje walkę ze zmianami klimatu, a więc np. troszczy się o to, by produkcja okna dachowego była niskoemisyjna, a wykorzystywane przez niego drewno pochodziło z odnawialnych lasów, a więc miało certyfikat FSC.


Jak w praktyce ocenić ofertę producenta okien dachowych?

Z pewnością producent okien dachowych, który ma duże doświadczenie i tworzy stolarkę okienną od długiego czasu, zawsze będzie rozsądniejszym wyborem niż wytwórca wprowadzający do sprzedaży pierwsze swoje produkty. Producenci okien dachowych, którzy obecni są na rynku od lat i zdążyli już stworzyć silną markę, zwykle mają też większe możliwości, lepiej rozwiniętą sieć dystrybucji, profesjonalny dział wsparcia technicznego czy obsługi klienta, a to oznacza, że gwarantują oni wyższy standard obsługi, również posprzedażowej.

Wybór okna na poddasze zawsze powinien uwzględniać jednak przede wszystkim indywidualne potrzeby i preferencje przyszłego użytkownika, ponieważ to właśnie konkretne funkcjonalności okna zdecydują o tym, czy okaże się ono finalnie dobrym wyborem. Oceniając producentów okien dachowych, należy również koniecznie zwrócić uwagę na parametry techniczne, właściwości i bezpieczeństwo oferowanych przez nich rozwiązań.


Dakea – producent okien dachowych, którego szukasz

Podsumowując, w czasie wyboru producenta okien dachowych warto wziąć pod uwagę oceny innych klientów, jakość, trwałość i innowacyjność oferowanych przez niego rozwiązań, ich niezawodność, a także funkcjonalność okien dachowych. Ważnymi atutami będą ponadto duże doświadczenie i renoma, którymi poszczycić może się m.in. firma Dakea – ceniony i obdarzony zaufaniem tysięcy klientów wytwórca okien dachowych najnowszej generacji. Dakea to producent okien dachowych, którego okna na poddasze warto wybrać, ponieważ wyróżnia je nie tylko wyjątkowa jakość wykonania, ale też bezpieczeństwo, funkcjonalność i wyśrubowane parametry techniczne.

Dakea, należąca do grupy VKR, ma 80 lat doświadczenia w produkcji okien dachowych do różnych wnętrz i do różnych zastosowań. Są to m.in. ekologiczne i energooszczędne trzyszybowe okna dachowe do pomieszczeń ogrzewanych, okna połaciowe do dachów płaskich, wyłazy dachowe, a także wszelkie akcesoria do okien dachowych: rolety, markizy, żaluzje. Dakea jako doświadczony producent doskonale zna potrzeby klientów i gwarantuje wysoki standard obsługi. Wszystkie okna dachowe Dakea objęte są najdłuższą na rynku, aż 20-letnią gwarancją. Marka Dakea, należąca do firmy Altaterra, realizuje ponadto specjalną strategię środowiskową, która ma na celu redukcję emisji i wykorzystywanie przyjaznych środowisku materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *