Bloki betonowe należą do najpopularniejszych rozwiązań w budownictwie z uwagi na ich wytrzymałość i uniwersalność. Pozwalają na szybkie wznoszenie solidnych konstrukcji, doskonale radzących sobie z dużymi obciążeniami. Bloki betonowe są idealne do tworzenia ścian, murów oporowych, czy boksów. Jakie cechy wyróżniają bloki betonowe? Sprawdź, gdzie i kiedy stosować bloki betonowe?
Bloki betonowe – cechy użytkowe
Bloki betonowe są nowatorskim produktem znajdującym coraz szersze zastosowanie w zakładach produkcyjnych, halach magazynowych, składach czy wreszcie w gospodarstwach rolnych. Umożliwiają szybkie i proste wznoszenie konstrukcji budowlanych, których wymiary i kształt można swobodnie dostosować do indywidualnych potrzeb.
Atrakcyjność bloków betonowych zwiększa brak konieczności – w niektórych przypadkach – kopania fundamentów, a także możliwość demontażu konstrukcji np. przy przenoszeniu jej w inne miejsce, co znacząco ułatwia gospodarowanie przestrzenią.
Dodatkowo wyjątkowość takiego rozwiązania wynika z faktu, że bloki betonowe można łączyć przy pomocy wypustek, co przypomina w pewnym sensie popularne klocki dla dzieci. Tego typu konstrukcja bloków eliminuje praktycznie konieczność korzystania z różnego rodzaju zapraw łączących.
Każdy blok wyposażony jest w wypustki na wierzchu oraz pasujące do nich otwory usytuowane na spodniej stronie. Ułatwia to oraz przyspiesza wznoszenie ścian, a sama konstrukcja jest wyjątkowo solidna i stabilna. Bloki betonowe są alternatywą dla konwencjonalnych pustaków, cegieł, czy wylewki.
Bloki betonowe – zalety:
-
Uniwersalność
Bloki betonowe stosuje się podczas wznoszenia ścian i przegród w obiektach o przeznaczeniu gospodarczym i przemysłowym.
-
Proste i szybkie układanie bloków
Właściwości bloków usprawniają stawianie konstrukcji, przyspieszając oddanie budynku, obniżając tym samym koszt inwestycji.
-
Swoboda budowania
Bloki betonowe można łączyć w każdej konfiguracji. Pozwala to na dostosowanie projektu do indywidualnych wymogów, a także wprowadzanie zmian na każdym etapie budowy.
-
Bezpieczeństwo i stabilność
Specjalne wypustki nadają konstrukcji charakter trwały i stabilny, nawet pomimo braku stosowania spoiwa.
-
Brak ograniczeń dotyczących lokalizacji
Bloki betonowe nie wymagają fundamentów, natomiast ich masa własna umożliwia wznoszenie konstrukcji nawet na terenach niestabilnych.
-
Mobilność
Brak spoiwa trwale łączącego bloki umożliwia ich demontaż przeniesienie w inne miejsce.
Bloki betonowe – zastosowanie
Bloki betonowe dostępne są w formie prostopadłościanów. Powstają z mieszanki, której głównymi składniki są: piasek, cement i żwir. Wykorzystanie w procesie produkcji form gwarantuje dużą precyzję oraz powtarzalność wykonania.
Bloki betonowe najczęściej wykorzystuje się do budowy:
- ścian oporowych i działowych;
- boksów;
- podstaw ścian hal magazynowych;
- przegród magazynowych;
- zabezpieczenia skarp;
- ogrodzeń i zasieków.
I wielu innych.
Bloki betonowe odznaczają się ogromną odpornością na negatywny wpływ czynników atmosferycznych, a w szczególności wilgoć i niskie temperatury.
Bloki betonowe ze sprawdzonego źródła
Bloki betonowe muszą spełniać określone wymogi zawarte w stosownych normach. Inwestor musi mieć pewność, że wznoszona budowla jest trwała i bezpieczna. Z tego względu zakup materiałów budowlanych powinien być realizowany wyłącznie za pośrednictwem uznanego na rynku producenta i dostawcy.
Jednym z liderów w branży jest Budmater, firma wspierająca swoich klientów na każdym etapie budowy. Dodatkowo Budmater uczestniczy w programie „Rzetelna Firma”, prowadzonym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. Szukasz sprawdzonych i skutecznych rozwiązań budowlanych? Sprawdź ofertę Budmater już dziś! Docenisz dbałość o jakość obsługi oraz wyjątkową skuteczność w sprzedaży. Czy można chcieć więcej?