Zastosowanie bloków betonowych w budowie – o czym warto wiedzieć?

Bloki betonowe należą do najpopularniejszych rozwiązań w budownictwie z uwagi na ich wytrzymałość i uniwersalność. Pozwalają na szybkie wznoszenie solidnych konstrukcji, doskonale radzących sobie z dużymi obciążeniami. Bloki betonowe są idealne do tworzenia ścian, murów oporowych, czy boksów. Jakie cechy wyróżniają bloki betonowe? Sprawdź, gdzie i kiedy stosować bloki betonowe?


Bloki betonowe – cechy użytkowe

Bloki betonowe są nowatorskim produktem znajdującym coraz szersze zastosowanie w zakładach produkcyjnych, halach magazynowych, składach czy wreszcie w gospodarstwach rolnych. Umożliwiają szybkie i proste wznoszenie konstrukcji budowlanych, których wymiary i kształt można swobodnie dostosować do indywidualnych potrzeb.

Atrakcyjność bloków betonowych zwiększa brak konieczności – w niektórych przypadkach – kopania fundamentów, a także możliwość demontażu konstrukcji np. przy przenoszeniu jej w inne miejsce, co znacząco ułatwia gospodarowanie przestrzenią.

Dodatkowo wyjątkowość takiego rozwiązania wynika z faktu, że bloki betonowe można łączyć przy pomocy wypustek, co przypomina w pewnym sensie popularne klocki dla dzieci. Tego typu konstrukcja bloków eliminuje praktycznie konieczność korzystania z różnego rodzaju zapraw łączących.

Każdy blok wyposażony jest w wypustki na wierzchu oraz pasujące do nich otwory usytuowane na spodniej stronie. Ułatwia to oraz przyspiesza wznoszenie ścian, a sama konstrukcja jest wyjątkowo solidna i stabilna. Bloki betonowe są alternatywą dla konwencjonalnych pustaków, cegieł, czy wylewki.

Bloki betonowe – zalety:

 • Uniwersalność

Bloki betonowe stosuje się podczas wznoszenia ścian i przegród w obiektach o przeznaczeniu gospodarczym i przemysłowym.

 • Proste i szybkie układanie bloków

Właściwości bloków usprawniają stawianie konstrukcji, przyspieszając oddanie budynku, obniżając tym samym koszt inwestycji.

 • Swoboda budowania

Bloki betonowe można łączyć w każdej konfiguracji. Pozwala to na dostosowanie projektu do indywidualnych wymogów, a także wprowadzanie zmian na każdym etapie budowy.

 • Bezpieczeństwo i stabilność

Specjalne wypustki nadają konstrukcji charakter trwały i stabilny, nawet pomimo braku stosowania spoiwa.

 • Brak ograniczeń dotyczących lokalizacji

Bloki betonowe nie wymagają fundamentów, natomiast ich masa własna umożliwia wznoszenie konstrukcji nawet na terenach niestabilnych.

 • Mobilność

Brak spoiwa trwale łączącego bloki umożliwia ich demontaż przeniesienie w inne miejsce.


Bloki betonowe – zastosowanie

Bloki betonowe dostępne są w formie prostopadłościanów. Powstają z mieszanki, której głównymi składniki są: piasek, cement i żwir. Wykorzystanie w procesie produkcji form gwarantuje dużą precyzję oraz powtarzalność wykonania.

Bloki betonowe najczęściej wykorzystuje się do budowy:

 • ścian oporowych i działowych;
 • boksów;
 • podstaw ścian hal magazynowych;
 • przegród magazynowych;
 • zabezpieczenia skarp;
 • ogrodzeń i zasieków.

I wielu innych.

Bloki betonowe odznaczają się ogromną odpornością na negatywny wpływ czynników atmosferycznych, a w szczególności wilgoć i niskie temperatury.


Bloki betonowe ze sprawdzonego źródła

Bloki betonowe muszą spełniać określone wymogi zawarte w stosownych normach. Inwestor musi mieć pewność, że wznoszona budowla jest trwała i bezpieczna. Z tego względu zakup materiałów budowlanych powinien być realizowany wyłącznie za pośrednictwem uznanego na rynku producenta i dostawcy.

Jednym z liderów w branży jest Budmater, firma wspierająca swoich klientów na każdym etapie budowy. Dodatkowo Budmater uczestniczy w programie „Rzetelna Firma”, prowadzonym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. Szukasz sprawdzonych i skutecznych rozwiązań budowlanych? Sprawdź ofertę Budmater już dziś! Docenisz dbałość o jakość obsługi oraz wyjątkową skuteczność w sprzedaży. Czy można chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *