Otwierasz salon fryzjerski? Sprawdź, czego potrzebujesz na początku

Marzysz o własnym salonie fryzjerskim? Zastanawiasz się, jakich mebli, sprzętów i innych produktów potrzebujesz w pierwszej kolejności? W tym artykule opisujemy pokrótce tylko te najistotniejsze. Pamiętaj, że otworzenie własnego zakładu wymaga solidnych przygotowań, dlatego postanowiliśmy ci to ułatwić. Sprawdź, bez czego nie możesz się obyć!

hurtownia barberska


Sprzęt fryzjerski

Żaden salon fryzjerski nie może funkcjonować bez odpowiedniego sprzętu. Suszarki, lokówki, prostownice… To wszystko powinno w nim się znaleźć. Same suszarki powinny być stosunkowo lekkie oraz posiadać profilowany uchwyt, tak aby można było wygodnie z nich korzystać. Ważne jest także to, aby były one wyposażone w regulację temperatury, a także funkcję zimnego nawiewu, jak również jonizację. Lokówka powinna mieć wymienne końcówki, a prostownica – ceramiczne powłoki.

Przydadzą Ci się także narzędzia do strzyżenia: maszynki do włosów, trymery, nożyczki, brzytwy… Najlepiej, aby były to sprzęty wysokiej jakości, ponieważ decyduje to o precyzji cięcia. Hurtownia barberska Serwisfryz-kos oferuje szeroki wybór tego produktów, dlatego zdecydowanie masz w niej w czym wybierać.


Kosmetyki fryzjerskie

Fryzjerzy potrzebują mieć w swoim salonie profesjonalne kosmetyki. Odpowiednio dobrane produkty przydadzą się zarówno do strzyżenia i stylizacji, jak i samej koloryzacji. W Twoim salonie nie może zabraknąć również szamponów oraz odżywek. Ważne jest to, aby nabyć kosmetyki przeznaczone do włosów o różnej strukturze, potrzebach czy kolorach.

Pamiętaj, aby regularnie zaopatrywać się w tego typu kosmetyki, jeśli pragniesz bez przerwy obsługiwać różnych klientów. Nie wiesz, gdzie takie produkty zamawiać? Naprzeciw Twoim potrzebom wychodzi hurtownia fryzjerska Serwisfryz-kos, oferująca szeroki wachlarz profesjonalnych kosmetyków dla omawianej przez nas branży.


Meble fryzjerskie

Podstawowe wyposażenie salonu fryzjerskiego powinno obejmować również odpowiednie meble. Przede wszystkim mamy na myśli komfortowe fotele, w których będą zasiadać Twoi klienci. Powinny one mieć wygodne podłokietniki oraz odpowiednio wyprofilowane oparcia, kończące się w górnej części pleców. Powinny być one także wykonane z wysokiej klasy materiałów, niepodatnych na różnego rodzaju przetarcia czy uszkodzenia.

Nie możesz zapomnieć także o lustrach lub całych konsoletach fryzjerskich, które przypominają stoliki z podnóżkami. W rzeczywistości ich blaty połączone są jednak z płytą, na której umieszczone jest lustro. Konieczne będą również półki i szafki, które będą dobrze komponowały się z całą aranżacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *