Czy wymiana baterii prysznicowej jest trudna?

Coraz więcej osób podczas remontu łazienki decyduje się na montaż kabiny prysznicowej zamiast wanny. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim kabina zajmuje znacznie mniej miejsca, poza tym można z niej skorzystać szybko i to zużywając przy tym mniej wody. Za komfort użytkowania kabiny prysznicowej odpowiedzialny jest nie tylko materiał, z jakiego została wykonana, jej rozmiar czy kształt, ale także i to jaka bateria prysznicowa została zamontowana w jej środku. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć wymianę baterii prysznicowej. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem. Zapraszamy!

Czy wymiana baterii prysznicowej jest trudna?


Czy można samodzielnie wymienić baterie prysznicową?

Wymiana baterii prysznicowej na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowana. Jeśli jednak ma się odrobinę chęci, wiedzy na ten temat oraz odpowiednie narzędzia, można z powodzeniem przystąpić do tego zadania samodzielnie. Przede wszystkim należy wyłączyć wodę i odłączyć stary kran lub baterię prysznicową. Następnie należy odkręcić nakrętki mocujące nową baterię prysznicową i zamocować ją w miejsce starej. Na końcu trzeba podłączyć wodę i sprawdzić, czy nowa bateria działa poprawnie. Poniżej wyjaśniamy jak zrobić to krok po kroku.

prysznic


Wymiana baterii prysznicowej krok po kroku

Przed przystąpieniem do pracy należy przygotować wszystkie niezbędne narzędzia oraz zakręcić wodę. Powinno się odkręcić baterię, by sprawdzić czy nie znajdują się w niej resztki wody, których należy się pozbyć. W dalszej części należy odkręcić starą baterię prysznicową przy pomocy klucza do rur lub klucza nastawnego. Jest to moment na usunięcie starej baterii, po uprzednim odkręceniu nakrętek. Należy wyczyścić dokładnie miejsce, w którym się znajdowała. Po wyczyszczeniu można przystąpić do montażu nowej baterii prysznicowej. W tym celu należy umieścić ją w miejscu starej, umieścić nakrętki mocujące i dokręcić je ręcznie, do momentu, gdy bateria będzie mocno i stabilnie osadzona.

Ostatnim etapem jest podłączenie wody i sprawdzenie czy wszystkie połączenia są dokładnie zabezpieczone. Należy włączyć wodę i sprawdzić czy bateria działa płynnie i poprawnie. Ostatnim krokiem jest zamontowanie nowej rozety. Tak naprawdę każdy rodzaj baterii prysznicowej montuje się inaczej. Różnice te są najbardziej widoczne między modelami natynkowymi a podtynkowymi. W przypadku baterii prysznicowych podtynkowych zakres prac jest znacznie szerszy i najlepiej jeśli będzie zaplanowany na etapie generalnego remontu, ponieważ trzeba wykuć w ścianie dziurę na podtynkowy box. Bez problemu znaleźć można filmy instruktażowe dotyczące konkretnej baterii prysznicowej, które pokazują dokładnie jak przystąpić do instalacji baterii, co jest niezbędne i na co należy uważać.

W przypadku, jeśli nie mamy odpowiednich narzędzi, czy po prostu nie czujemy się na siłach, by samodzielnie wykonać to zadanie, zdecydowanie lepiej jest skorzystać z pomocy fachowca.


Postaw na baterię prysznicową dobrej jakości!

Montaż baterii prysznicowej z pewnością będzie dużo prostszy, jeśli będzie dotyczył modelu, który został wykonany z dobrych materiałów, z dbałością o każdy detal i taki, który pochodzi od sprawdzonego producenta. Na rynku znajdują się także baterie, które mają specjalne funkcje umożliwiające szybki montaż, są to między innymi chromowane baterie prysznicowe Grohe. Korzystniej jest postawić na dobrej jakości baterię nie tylko ze względu na sam jej montaż, ale także na trwałość, gwarancję czy dostępność części zamiennych i bezproblemowe czyszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *