Czym się kierować wybierając nowy odkurzacz?

Odkurzacz to bez wątpienia jeden z najczęściej spotykanych i używanych sprzętów AGD, który znajdziemy w każdym domu. Wcześniej czy później, każdy odkurzacz psuje się, a tym samym wymaga wymiany. Tylko na pozór zakup nowego urządzenia wydaje się prosty. Na rynku spotkamy różne modele odkurzaczy, które różnią się wieloma parametrami. Różnią się też potrzeby klientów. Stąd też do zakupu nowego odkurzacza należy się nieco przygotować. W podjęciu decyzji pomóc może np. ranking odkurzaczy. W poniższym tekście skupimy się na kluczowych aspektach wyboru nowego urządzenia. Zapraszamy do lektury.


Dlaczego poszukiwania nowego sprzętu warto zacząć od odwiedzenia rankingu odkurzaczy?

Problemem współczesnych czasów jest szeroko rozumiany nadmiar. Chcąc kupić dowolny sprzęt AGD mamy do wyboru tak wiele modeli, że podjęcie szybkiej decyzji jest praktycznie niemożliwe. Stąd idealnym rozwiązaniem jest ranking najlepszych odkurzaczy – zestawienie modeli, które ułatwia porównanie ich funkcji i specyfikacji w jednym miejscu.

Rankingi zawierają również:
– oceny ekspertów branżowych, co może być pomocne w ocenie jakości i wydajności poszczególnych odkurzaczy,
– opinie użytkowników, co daje realistyczny obraz codziennego użytkowania,
– porównanie cen odkurzaczy z podziałem na różne przedziały cenowe w zależności od budżetu, którym dysponujemy,
– specjalne filtry, dzięki którym można szeregować modele według interesujących nas funkcjonalności itd.


Jakie rodzaje odkurzaczy spotkamy na rynku?

Odkurzacz już dawno przestał być głośnym urządzeniem, które ciągnie za sobą przewód zasilający. Na rynku spotkamy różnorodne rodzaje odkurzaczy, przystosowane do różnych potrzeb i preferencji użytkowników. Oto główne rodzaje:
– odkurzacz workowy – posiada wymienne worki, które gromadzą kurz i brud,
– odkurzacz bezworkowy – zamiast worków ma wbudowane pojemniki na zanieczyszczenia,
– odkurzacze pionowe – charakteryzują się wygodą użytkowania dzięki swojej konstrukcji,
– odkurzacze myjące – posiadają funkcję prania dywanów i tapicerki,
– odkurzacze wodne – zamiast tradycyjnego filtra posiadają zbiornik z wodą, który zbiera kurz i brud. Są skuteczne w filtracji i często polecane dla alergików.
– roboty sprzątające – to automatyczne odkurzacze, które samodzielnie poruszają się po domu, zbierając zanieczyszczenia. Często wyposażone są w systemy nawigacyjne i mogą być programowane do pracy w określonych godzinach. Szukasz modelu dla siebie? Wejdź na ranking najlepszych odkurzaczy na allegro


Na które parametry, funkcje odkurzacza zwracać uwagę?

Pomimo że trudno wskazać jeden idealny model odwiedzając ranking najlepszych odkurzaczy warto skupić się na kilku kryteriach wyboru urządzenia:
– moc i siła ssania – odkurzacz z dużą mocą ssania zapewni skuteczne odkurzanie,
– ergonomia i design – lżejsze odkurzacze są łatwiejsze do manewrowania, szczególnie przy sprzątaniu schodów czy wysokich miejsc jak półki. Odkurzacze z dobrze zaprojektowanym systemem kółek i rączką ułatwiają sprzątanie. Cichsze odkurzacze są bardziej komfortowe w użytkowaniu, szczególnie w domach z małymi dziećmi.
– model z kablem i bez kabla – model z kablem jest zawsze gotowy do użycia. Wersja na baterie wymaga ładowania i pamiętania o tym, aby był on zawsze wstawiony do stacji ładowania,
– funkcje dodatkowe – system filtracji, specjalny filtr antyalergiczny, filtr EPA, możliwość pracy na mokro, automatyczne opróżnianie,
– wyposażenie dodatkowe – różne końcówki, szczotki do różnych powierzchni,
– duża pojemność zbiornika – pozwala na dłuższe okresy pracy bez jego opróżniania.


Jak dbać o odkurzacz, aby służył bez problemu przez lata?

Bez względu na jak dobry model kupimy, odwiedzając ranking najlepszych odkurzaczy, aby nasz służył bez problemu przez lata, warto stosować się do zaleceń producenta. Na szczęście nie jest to skomplikowane i sprowadza się do regularnego opróżniania pojemnika na kurz, wymianie worków oraz czyszczeniu filtrów. Nie należy też przegrzewać nadmiernie silnika. Te kilka prostych rad sprawi, że nawet względnie tani odkurzacz będzie służył nam przez lata.


Podsumowanie

Wybierając odkurzacz, należy kierować się szeregiem kryteriów jak rodzaj urządzenia, moc i siła ssania, ergonomia, waga, poziom hałasu, długość kabla czy łatwością manewrowania. Jako źródło wiedzy na temat odkurzaczy z całą pewnością warto wybrać ranking. Takie zestawienie zbiera w jednym miejscu informacje na temat oferty rynkowej i ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze danego modelu. Korzystając z rankingów, oszczędzamy czas, możemy zapoznać się z opiniami innych użytkowników i ekspertów rynkowych.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *