Jak wybrać dobrą płytę kuchenną? Porady ekspertów AGD Center

Ukończono właśnie remont Twojej kuchni i nadszedł czas na to, żeby wybrać do niej wyposażenie? Oprócz lodówki, zmywarki czy piekarnika potrzebujesz także porządnej płyty kuchennej, na której będzie można przygotowywać wspaniałe i pełne smaku posiłki. Jednak wybór urządzeń jest niezwykle szeroki. Nie podejmuj decyzji “w ciemno”. Poznaj porady ekspertów z AGD Center i wybierz idealny sprzęt dla siebie.


1. Dopasuj rodzaj płyty do aranżacji w domu

Obecnie dużą popularnością cieszą się płyty indukcyjne. Jednak nie zawsze to dobry wybór. Aby kuchnia była spójna i stylowa, trzeba wybrać kuchenkę tak, aby pasowała do aranżacji.

W asortymencie sklepów z wyposażeniem do domu, takich jak AGD Center, którego oferta jest przedstawiona na https://homeconcept.com.pl/warszawa/salony/centrum-agd, można znaleźć kilka różnych rodzajów płyt kuchennych. Dostępne są produkty, które są zasilane na:

  • prąd – do tej grupy należy np. płyta indukcyjna. Jest to bardzo popularne urządzenie ze względu na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Podczas gotowania na nich nagrzewa się tylko pole, na którym stoi garnek, co zapobiega poparzeniom. Jest ono równomiernie ogrzewane, dzięki czemu proces potrwa trwa dość krótko. Tego typu urządzenie doskonale sprawdzi się w nowoczesnej, minimalistycznej i loftowej aranżacji. Gładka powierzchnia płyty nie wyróżnia się na blacie i nie przyciąga uwagi, dzięki czemu można uzyskać wrażenie długiego i uporządkowanego blatu roboczego;
  • gaz – tutaj można wymienić płyty gazowe. To alternatywa dla tradycyjnych kuchenek gazowych, jednak w przeciwieństwie do nich nie są zintegrowane z piekarnikiem, więc można zamontować je w dowolnym miejscu w kuchni. Mają elegancki, lekko rustykalny design, zatem doskonale będą prezentować się w kuchni w stylu prowansalskim, skandynawskim czy staropolskim.

Podczas wybierania płyty warto zwrócić uwagę na jej kolor. Najlepiej, jeśli będzie zbliżony do blatu. Dzięki temu urządzenie nie będzie rzucać się w oczy.


2. Zwróć uwagę na zużycie energii

Nie pozwól, żeby comiesięczne rachunki przyprawiały Cię o szybsze bicie serca. Zadbaj o niskie zużycie energii, wybierając energooszczędną płytę o jak najmniejszej mocy całkowitej. Dzięki temu podczas użytkowania płyty urządzenie nie będzie pobierać dużo prądy lub gazu. Tym samym Twoje rachunki za media będą odpowiednio niskie.


3. Sprawdź dodatkowe funkcje ułatwiające gotowanie

Nowoczesne urządzenia z AGD Center mają wiele różnych funkcji, które ułatwiają przygotowywanie posiłków i zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom kuchni. Szczególnie przydatne są np.:

  • timer – dzięki tej opcji ugotujesz perfekcyjne jajka na miękko lub ryż na sypko bez konieczności pilnowania palnika;
  • blokada zmiany ustawień lub uruchamiania płyty – zapobiegnie to nieszczęśliwym zdarzeniom, które mogą mieć miejsce, jeśli w domu mieszkają dzieci;
  • łączenie pól grzewczych – doskonale sprawdza się np. podczas imprez, gdy trzeba podgrzać brytfankę lub duży garnek.

Zdecyduj się na model z funkcjami, które najbardziej przydadzą Ci się podczas gotowania.


4. Weź pod uwagę łatwość czyszczenia

W kuchni co chwilę coś kipi, pryska lub się wylewa. Dlatego warto zadbać o to, żeby czyszczenie urządzeń było łatwe i przyjemne. Jak to zrobić? Wybierz płytę z AGD Center:

  • bez zagłębień – płaską powierzchnię łatwiej jest szybko przetrzeć i zapobiec przypalaniu się resztek jedzenia;
  • zlicowaną z blatem – zapobiegnie to wnikaniu jedzenia pomiędzy płytę a blat, więc nie trzeba spędzać czasu na wyciąganiu okruchów itp.;
  • wykonaną z wytrzymałego materiału – ceramika jest odporna na zarysowania i będzie dobrze wyglądać mimo upływu czasu.

Jeśli płyta będzie łatwa do czyszczenia, sprzątanie kuchni stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Kieruj się powyższymi wskazówkami, a wybierzesz sprzęt, który świetnie będzie sprawdzać się w codziennym użytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *